Problematická pleť po poroduDOTAZ:

Chtěla jsem se zeptat, co na akné. Jsem 11 měsíců po porodu, ale od té doby se mi vždycky každý měsíc úplně obsype čelo a nevím co s tím. Na chvíli to zmizí, ale pak se mi to udělá znova.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Výskyt nedokonalostí v oblasti čela je u žen na mateřské velmi běžný jev, protože tato oblast souvisí s nedostatkem spánku a nepravidelnou stravou. Určitě tedy doporučuji (spánek předpokládám moc neovlivníte) zkusit vylepšit jídelníček o "jednoduché" potraviny, aby byly dobře stravitelné a neobsahovaly např. průmyslově ztužené tuky. Velmi pomáhá také pravidelné užívání kvalitních probiotik.
 
Co se produktů týče, je velmi důležité pravidelné čištění, ideálně Čisticí pěnou Alissa Beauté a následně na tamponek Tonikum Balance (pěna se totiž smývá vodou a ta by na pleti zůstávat neměla, protože obsahuje mimo jiné chlor, který mění pH pleti a může způsobovat mnoho dalších nedokonalostí). Následně naneseme sérum Synergie Acné na problematické partie  a Oxy lehký krém z hydratační linie.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?