Padání vlasů a mastná vlasová pokožkaDOTAZ:

Trpím na vypadávající a rychle mastící se vlasy sušší u konců.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Jako první bych začala s vyčištěním vlasové pokožky od nánosu mazu, potu, stylingových přípravků a dalších nečistot, protože čistá vlasová pokožka dokáže lépe přijímat aktivní látky z následného ošetření a nenarušuje ochranný hydrolipidní film pokožky. Na to je ideální Detoxikační esence Morphosis Scalp Control, která je vhodná pro mastnou  vlasovou pokožku (reguluje tvorbu mazu) a doporučuje se používat v případě padání vlasů. Také vyrovnává pH (jeho narušení může způsobovat větší maštění vlasů), podporuje okysličení a prokrvení pokožky. Aplikuje se pěšinku po pěšince do suché pokožky hlavy před mytím 2x až 1x týdně. Nechá se 5 - 10 minut působit, smyjete a pokračujete šamponem.
 
A to zpevňujícím šamponem Morphosis Reinforcing. Je určený pro mastnou vlasovou pokožku, pomáhá vyrovnat tvorbu mazu (díky výtažkům z olivového oleje a mentolu) a nastartovat proces posílení a růstu vlasů.

Často se stává, že rutinní činnost, jako je mytí vlasů, neděláme dobře - vlasy řádně namočit, šampon nejprve aplikovat na vlasovou pokožku a bříšky prstů jemně na pokožce masírovat (nikoli nehty) vzniklou pěnu pak vmasírovat do délek vlasů) - šampon se doporučuje používat 2x. Šampon nechat alespoň 1-2 minuty působit.
 
Dále pokračujte kondicionérem Morphosis Instant Bodifying. Vlasy, které padají, bývají oslabené - tento kondicionér dodává vlasům sílu, hydrataci a výživu.
Kondicionér naneste do ručníkem prosušených vlasů (lehce ručníkem vytamponovat - ale nedrbat) - kondicionér se tak nenaředí a bude mít mnohem větší efekt. Aplikujte ho do délek vlasů a dodržte dobu působení 3 - 5 minut.
 
Péči můžete doplnit i obnovujícím sérem Repair, který je určený pro křehké, suché vlasy. Používá se jednou za tři týdny půl ampulky před kondicionérem na vytamponované vlasy a nechá se 5 - 15 minut působit, poté opláchnete a pokračujte kondicionérem.
 
Pro podporu zdraví vlasové pokožky, regulaci tvorby mazu, posílení vlasů a zachování jejich hustoty můžete ještě do vlasové pokožky aplikovat Energizující sprej. Po aplikaci se nechá alespoň 10 minut působit, již se neoplachuje (poté můžete fénovat).
 
V případě velkých potíží s padáním vlasů sáhněte místo spreje po zpevňujícím séru v ampulích Reinforcing.
Aplikuje se 2 - 3 x týdně do pokožky vlasů, pěšinku po pěšince, a již se neoplachuje. Ampulku rozdělte na 2 až 3 dávky (nespotřebujte hned celou ampuli). Během aplikace můžete mít pocit horka / chladu.
Ampulky podporují růst vlasů, vyživují a prokrvují vlasový kořínek. Před fénováním nechte alespoň 10 minut na pokožce působit. Můžete aplikovat i během dne do suché pokožky.
Po zlepšení stavu vlasů byste přešla na Energizující sprej.
 
Důležité je dbát i na vyváženou a pestrou stravu bohatou na vitaminy, minerály, (především skupiny B, C, H, hořčík, zinek, měď, železo) a bílkoviny (živočišné, rostlinné). Dostatečný pitný režim a celkovou duševní a fyzickou kondici.  
Co pro své vlasy můžete ještě udělat?
  • při mytí nedrbejte vlasy nehty, ale masírujte bříšky prstů
  • vyhněte se příliš horké vodě (oplachujte spíše vlažnou vodou)
  • fén používejte na nejnižší teplotní stupeň (vlasy fénem nepřesušujte, fénujte nejprve u vlasové pokožky (aby nedošlo k zapaření pokožky a množení bakterií), poté délky vlasů - ty mohou být ještě nepatrně vlhké 
  • omezte žehlení, kulmování...
  • před každou tepelnou úpravou používejte termoochranu
  • kartáče a hřebeny používejte takové, aby nedráždily pokožku
  • dokud nebudete mít pokožku zdravou, vyhněte se sprejům na zakrytí odrostů, šedin apod.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?