Lupy a oslabené, padající vlasyDOTAZ:

Mám rovné vlasy, hodně mi padají a třepí se mi konečky, trpím na lupy a citlivou pokožku.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Mezi nejčastější příčiny vzniku lupů patří nevhodná a nešetrná péče o vlasy, nadměrná tvorba kožního mazu, množení kvasinek, hormonální změny nebo špatná životospráva (nedostatek vitaminů a minerálů). Padání vlasů může souviset právě s potížemi s vlasovou pokožkou.
 
V případě těchto potíží doporučuji následující péči:
 
V první řadě je třeba vlasovou pokožku vyčistit od nahromaděného mazu, potu a dalších nečistot. K tomu je ideální Detoxikační esence Morphosis Scalp Control. Esence navíc vyrovnává pH, pokožku prokrvuje. Je hodná i v případě citlivé pokožky hlavy. Vyčištěná pokožka je pak lépe připravena přijímat látky z následného ošetření.
Nanáší se 2x týdně do suché vlasové pokožky před mytím vlasů, pěšinku po pěšince. Jemně se bříšky prstů a krouživými pohyby vmasíruje do vlasové pokožky a nechá se 5 -10 minut působit. Poté se opláchne a pokračujete šamponem.
 
Šampon by měl mít šetrné složení, aby pokožku nedráždil a nedocházelo k opakování problému. V tomto případě zvolte Morphosis PurifyingOmezuje tvorbu lupů, jemně čistí bez podráždění pokožky, obnovuje ochranný film a podporuje ovladatelnost a kondici vlasů.
 
Často se stává, že rutinní činnost, jako je mytí vlasů, neděláme dobře - vlasy řádně namočit, šampon nejprve aplikovat na vlasovou pokožku a bříšky prstů jemně na pokožce masírovat (nikoli nehty) vzniklou pěnu pak vmasírovat do délek vlasů) - šampon se doporučuje používat 2x. Šampon nechat alespoň 1-2 minuty působit.
 
Vlasy, které padají, jsou oslabené, proto jako kondicionér doporučuji Instant Bodifying - posiluje, hydratuje a vyživuje.
Kondicionér naneste do ručníkem prosušených vlasů (lehce ručníkem vytamponovat - ale nedrbat) - kondicionér se tak nenaředí a bude mít mnohem větší efekt. Aplikujte ho pouze do délek vlasů (ne až k pokožce) a dodržte dobu působení 3 - 5 minut.
 
V případě velkých potíží s padáním aplikujte zhušťující sérum v ampulích Densifying. Sérum působí přímo na činnost v oblasti kořínku, který probudí, vyživí a posílí. Obsahuje patentovaný komplex peptidů a rostlinné kmenové buňky se silnou regenerační funkcí. Aplikuje se 2 - 3 týdně půl ampulky (3,5 ml) do suché vlasové pokožky (nebo po mytí vlasů do ručníkem prosušené pokožky, před fénováním cca 5 minut počkejte) do postižené oblasti. Pečlivě promasírujte až do úplného vstřebání. Neoplachuje se.
Při aplikaci séra můžete pocítit teplo či chlad, což je dobře, dochází k prokrvení pokožky, a tedy i okysličení a výživě kořínku.
 
Péči můžete doplnit i o keratinové sérum FOR-ME 117. Jedná se o multifunkční zdokonalující sérum, které vlasy vyživuje, zanechává je více ucelené, vitální a ovladatelné. Zároveň působí i proti třepení konečků.
Nanáší se do ručníkem prosušených vlasů po mytí (před fénováním) nebo do suchých konečků (délek) vlasů, ideální i před stylingem (např. žehlením).
 
Nedoporučuji chodit spát s mokrou hlavou - dochází k zapaření pokožky, což může vést k množení bakterií a vzniku lupů. Určitě alespoň fénem (na nejnižší teplotní stupeň) vyfoukejte vlasy u vlasové pokožky, délky vlasů můžete nechat volně proschnout.  
 
Co pro svou pokožku ještě udělat?
- Při mytí pokožku nedrbejte nehty, ale masírujte bříšky prstů.
- Všechny oplachové produkty a šampony velmi dobře oplachujte (vlažnou vodou).
- Vyhněte se příliš horké vodě či příliš horkému fénu.
- Kartáče a hřebeny používejte takové, aby nedráždily pokožku.
- Dokud nebudete mít pokožku zdravou, vyhněte se suchým šamponům, sprejům na zakrytí šedin apod.
- Dbejte také na vyváženou a pestrou stravu, pitný režim a celkovou duševní i fyzickou kondici.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.