Jak pečovat o vlnité, vypadávající, suché vlasy?


Dotaz zákazníka:

Dobrý den, prosím o radu. Mám vlasy vlnité, v poslední době se mi hodně zhoršily, jsou krepaté, suché a velmi jemné. Připomínají chmýří, také začaly hodně padat. Prosím o doporučení vhodného šamponu a péče, aby vlasy zhrubly a zpevnily se. Také bych uvítala nějaký dobrý přípravek pro definici vln.

Odpověď vlasové specialistky Silvy Lančové:

Podle toho jak popisujete vaše vlasy tak bych vám doporučila:

Šampon Sublimis s arganovým olejem, který je na regeneraci vlasů. Šampon je regenerační, ale nezatíží vlasy.  Dále kondicioner Sublimis, který je také  na regeneraci. Kondicionér aplikujte po délce vlasů a nevtírejte do vlasové pokožky. Nechte působit minimálně 3 - 4 min. ale můžete i déle. Následně pořádně vypláchněte. 

Proti padání a na celkové posílení vlasů je tonikum v ampulích Densifying Sensitive Scalp activator, které se vtírá do vlasové pokožky a už se neoplachuje. Tonikum podporuje prokrvení pokožky a vyživuje vlasovou cibulku. 

Ampule se dají použít na dvě aplikace a používají se po každém umytí. 

Dále bych vám doporučila hydratační emulzi ve spreji Sublimis Oil All Day do vlasů, které se už neoplachuje a můžete ho použít i do suchých vlasů. Podpoří vám to i vlny. Vlasy budou hladší a lesklejší. 

Efekt po šamponu , kondicionéru a emulzi  uvidíte hned po první aplikaci. První výsledky, kdy vlasy přestanou tolik vypadávat, uvidíte nejdříve až po dvou měsících. Je to delší proces, tak to chce trochu trpělivosti, ale výsledek stojí za to. 

  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?