Co s pletí během kojení?


DOTAZ ZÁKAZNÍKA:

Dobrý den, v těhotenství jsem měla krásnou pleť, teď kojím 5 měsíů a pleť se mi zhoršuje,dělají se mi podkožní boláčky, plné vody, které jsou i bolestivé. Můžete mi prosím poradit?

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Děkujeme za Váš dotaz na webu beautyonline.cz. Těhotenství i kojení je pro tělo velký zásah a tak nějakou dobu trvá, než se s tím tělo hormonálně vyrovná. Bohužel se to projevuje nejviditelněji právě na pleti. Pro zdravý vzhled tváře je důležitý dostatečný přísun vody a živin, kterého máme v období kojení nedostatek. 
 
I v takto hektickém období jako je starání se o miminko je velice důležité nezanedbávat čištění. Proto doporučuji každé ráno i každý večer použít Micelární čistící mléko a Gelové tonikum. Mléko nanášíme rovnou na lehce navlhčenou pleť (na tamponek v případě odličování očního make-upu) a po provedení pár krouživých pohybů smyjeme vodou. Následně na vatový tampon naneseme gelové tonikum pro dočištění. 
 
Když jsou podkožní váčky plné vody a nikoli žlutého hnisavého mazu, je ideální antibakteriální sérum Synergie acne v kombinaci s hydratačním krémem. Pro Váš typ pleti doporučuji vyzkoušet Arganový krém. Možná máte argan spojený pouze s omlazením, ale věřte, že má i antibakteriální vlastnosti, ale ve velmi šetrné míře, což je velice důležité, abychom pleť naopak ještě více nepodráždili a měla dostatek výživy na to, aby se optimalizovala přirozená ochranná vlastnost kůže. 
 
Podkožní boláky se nesnažte vytlačovat, přinese to vždy více škody, nežli užitku. Pokud se Vám na tváři objeví bolestivý bolák, je vhodné aplikovat bodově koncentrovaný prostředek na vysušení daného místa. Skvěle funguje Depurante, směs esenciálních olejů, které se opravdu nanášejí pouze lokálně, na jednotlivé bolavé pupínky. Depurante je velice koncentrované olejové sérum, a tak bychom při nanášení na celou tvář dosáhli pouze dehydratovaného efektu a bez hydratace pleť nemá žádnou obranyschopnost. 
 
Abych tedy shrnula doporučení - zásadní je dostatečný pitný režim, přibližně 2 litry čisté vody denně a samozřejmě dostatečný přísun vitamínů a vlákniny. Doporučit mohu i vnitřní užívání maliníkové tinktury, která podporuje kojení a má celkově blahodárné účinky pro ženy (zakoupíte běžně na internetu či v prodejnách zdravé výživy).
V péči o pleť nevynechávejte důkladné ranní i večerní čištění mlékem a tonikem, následně aplikujte na celou tvář antibakt. sérum Synergie acne (pipetkou se nedotýkáme pokožky kvůli přenosu bakterií), naneseme arganový krém a v případě potřeby na nejvíce zanícená místa použijeme kapičku oleje Depurante. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?
Povadání pleti lze statečně předcházet a oddálit ho. Jak na to?
Jak správně chránit pleť, aby pobyt na slunci byla radost, a ne starost?