Z brunetky na blond


Přeji krásný dobrý den,

jmenuji se Šárka a velice ráda bych vás provedla mojí proměnou z hnědých vlasů na blond.

Mé přírodní vlasy jsou středně hnědé a poměrně dlouhou dobu jsem si je barvila na ještě tmavší hnědou až skoro černou. Blond vlasy se mi vždy líbily, ale nikdy by mě nenapadlo, že i já bych mohla být někdy blondýnka. Bála jsem se, že by mi takové vlasy vůbec neslušely, a že bych si je také různým odbarvováním úplně zničila. Jakmile jsem se však dozvěděla o možnosti šetrného a postupného odbarvování vlasů, které zabraňuje jejich poškození, rozhodla jsem se tuto změnu zahájit.

V první řadě bych ráda podotkla jednu velice důležitou věc – nechtějte být blondýnkou po jedné návštěvě kadeřnice a zbytečně nešetřete penězi na ošetření svých vlasů. Pro docílení krásných blond vlasů musíte mít trpělivost a krok po kroku vlasy zesvětlovat a pečovat o ně. Vím, že je snem každé budoucí blondýnky přijít do salonu jako hvědovláska a odejít s blond vlasy. I já měla takovouto představu, když jsem poprvé zašla ke kadeřnici. Ale věřte mi, trpělivost se v tomto případě opravdu vyplatí.

Můj celý proces proměny trval 8 měsíců. Mezitím jsem čtyřikrát navštívila kadeřnici, která mi pomocí vymývací lázně postupně vlas vyčistila od nánosů barev z předchozích barvení. Krok po kroku se mé vlasy zesvětlovaly. Každou další návštěvou jsem se přibližovala blond barvě, ale také jsem nesměla zapomínat na důkladnou péči o mé namáhané vlasy.

Z vlastní zkušenosti bych ráda doporučila ošetření Express Filler, které nabízejí daná kadeřnictví spolupracující se značkou Framesi. Doma jsem pak používala šampon a kondicionér z linie Restructure, který díky obsaženému kolagenu vyplňuje strukturu poškozených částí vlasů. Také jsem se snažila vyhýbat častému žehlení a vyfoukala jsem je fénem s ionizací na nejnižší stupeň teploty a vždy jsem použila termoochranný sprej.

Po 8 měsících zesvětlování jsem konečně mohla říci, že jsem blondýnka. Postupné zesvětlování a pečování o vlasy se opravdu vyplatilo. Nadále se ale o ně pečlivě starám, jelikož odbarvované blond vlasy můžou být trochu křehčí. Šampon a kondicionér z linie Restructure mi určitě nechybí na poličce v koupelně, také jsem přidala fialový šampon na potlačení žlutých tónů a masku na blond vlasy.

  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?