Místo relaxu u vody stres a shon? Oči prozradí vše!


Asi to znáte – kupa starostí, nedostatečný či nekvalitní spánek a kruhy a váčky pod očima jsou na světě. Nejlepší by samozřejmě bylo, abyste si naordinovali dlouhou dovolenou v klidném prostředí se zdravým jídlem, ale i tak se pravděpodobně do pracovního nasazení budete muset vrátit, a tak se to opět promítne na Vaši tváři.

Oči jsou místem, kam se lidé, kteří s Vámi komunikují, soustředí nejvíce. Kůže je v okolí očí navíc tenčí než v ostatních oblastech obličeje, a tak stárne a podléhá nedokonalostem daleko snadněji. Přesto ještě stále není v naší zemi běžné používání očního krému společně s tím pleťovým. Čím to je? Nevěříte jejich efektu? Nechce se Vám investovat? Přijde Vám to jako moc produktů v koupelně?

Je to velká škoda, profesionální oční krémy a masky mají skvělý efekt, jejich použití zabere pár minut (masky) a pár vteřin (aplikace krému), navíc nanášíme opravdu malé množství, a tak oční krém vydrží i cca 4-5 měsíců. Pokud trpíte na váčky pod očima, už jste vyzkoušeli ledacos s nevalným úspěchem, a tak už jste trochu skeptičtí? Určitě vyzkoušejte Liftingovou oční masku od Alissa Beauté. Ona totiž vážně funguje už po prvním použití. Navíc má vypínací a omlazující efekt. Doladit péči doporučuji ještě každodenním používáním očního krému Platinum.

S kruhy pod očima už je to o poznání těžší práce. Bývají geneticky dané – kůže v oblasti očí je prostě ještě tenčí než je obvyklé. Zregulovat je můžeme produkty s obsahem epigalokatechinu, látkou, která urychluje mikrocirkulaci, a tak se tmavá, usazená krev v žilkách rozpohybuje a kruhy zesvětlají. Epigalokatechin (vyrábí se ze zeleného čaje) najdeme i v očním krému od Diego Dalla Palma z řady Icon time. Navíc obsahuje ještě rozjasňující diamantový komplex, abychom kruhy potlačili ihned ještě opticky.

Pro mladistvý a zdravý vzhled očního okolí je moc důležitý přiměřený pitný režim. Oči jsou totiž úzce spojené s ledvinami a tak je jejich snížená funkce na našem pohledu hned znát. Tmavé kruhy zase naznačují potíže s játry, těm občasná kúra ostropeřce mariánského určitě prospěje.  Oční okolí vám poděkuje i při klasických, ale stále ještě dobře fungujících tipech našich babiček – okurkové slupky pod oči nebo ráno na pár vteřin přiložit vychlazené čajové lžičky přes oči a v neposlední řadě vylouhované (důležité) sáčky od zeleného čaje.

P.S.: Také pomáhají mikromasáže očního okolí u Vaší kosmetičky.

Krásný zbytek prázdnin plný pohody!

Jana Škabradová
Technoložka Alissa Beauté a Diego dalla Palma
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Dopřejte pleti to správné ošetření po náročné zimě.
Nepodceňujte péči o vlasovou pokožku. Jen ze zdravé pokožky mohou vyrůstat zdravé vlasy.
Jaké má vitamin C účinky na vaši pleť a kde ho najdete?