V srpnu pleť krásná, opálená.. A v babím létě?


V srpnu pleť krásná, opálená.. A v babím létě?

Prožili jste krásné léto, užili dovolenou.. Načerpali energii a teď hurá zpět do plného pracovního nasazení a kolotoče děti-práce. Zatímco koncem prázdnin vypadá Vaše pleť svěže a broskvově, po létě jako když utne a najednou se může tvář zdát unavená, zašedlá a „bez šťávy“. Je sice pravdou, že vzrůstající stres se viditelně projevuje, ale pádnějším důvodem neuspokojivě vypadající pleti je dehydratace. V létě se setkáváme s klimatizací v obchodech, dopravních prostředcích, na letištích, v práci... a to je pro pleť skutečná zatěžkávací zkouška. Vodu z pleti uberou i přechody z klimatizovaných prostor do vyhřátých ulic a s tím spojená tělesná termoregulace. S létem jsou také spojené volné radikály, které se do pleti dostávají vlivem slunečního záření.

Co s tím? Určitě ani po létě nezapomínejte na dostatečný pitný režim, ideálně doplněný o zelený čaj, který je plný antioxidantů a vodu s citronem, která kromě vitamínu C přináší také (možná trochu překvapivě) neutralizaci tělesného PH, aby organismus nebyl překyselený. A takové slupky od okurky ve Vás možná vyvolají úsměvné vzpomínky na maminku v kuchyni v dětství, ale stále ještě mají něco do sebe.

Kromě toho je ale určitě dobré vsadit na kvalitní profesionální kosmetiku a dopřát si pořádnou vzpruhu. Na snadě je řada Energy Life od Alissa Beauté. Je to řada, která detoxikuje, vyživuje, hydratuje a dodá Vaší pleti příliv nové síly. Kromě známého životabudiče ženšenu a hydratační kyseliny hyaluronové obsahuje řada i výtažky z rostliny Zanthoxylum, která je známá pro své účinky na mimické vrásky, a tak se následky mračení se do sluníčka z Vaší tváře vytratí.  Energy Life navíc krásně voní po vodním melounu, tak si svěžest léta ještě trochu užijeme.

Jana Škabradová
Technoložka Alissa Beauté a Diego dalla Palma Pro

  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?