Ptáte se... Jana Škabradová odpovídá


Otázky klientek v podzimním období jsou si hodně podobné, a tak se třeba v některé najdete i Vy.

Je opravdu potřeba používat denní krém s SPF i v podzimním a zimním období, když už slunce tolik nesvítí?

Ano, je. Sluneční záření je v současné době silné i na podzim a stačí pár minut procházky venku s dětmi či pejskem a UV záření spustí v pleti řetězovou reakci, kterou nazýváme „oxidační stres“. Právě kvůli tomu, že se nechráníme před sluncem, jak bychom měli, a také vlivem znečištěného ovzduší je naše pleť na podzim zašedlá, povadlá a může působit unaveně. Ideálním produktem do sychravého počasí je Longevity Crystal Global Anti-age cream, který obsahuje střední ochranu proti UV záření a navíc ještě úžasný Purisoft komplex, aktivní látku, která chrání pleť před prachem, těžkými kovy a ostatními nečistotami z ovzduší, které zpomalují regeneraci pleti a tím pádem naopak urychlují stárnutí pleti.

V souvislosti se změnou času se mi hůře spí a následující týdny mám kruhy a váčky pod očima, dá se s tím něco dělat?

I na podzim bychom neměli opomíjet dostatečný příjem tekutin, který je pro lymfatický systém stěžejní a může mít na otoky nejen v obličeji zásadní vliv. Oční okolí je také dobré chladit po ránu čajovými lžičkami z ledničky. Pohled krásně projasní i Rozjasňující oční krém Platinum, který obsahuje CYTOBIOLTM lumin-eye, aktivní látku vyráběnou z kúry jasanu, která urychluje mikrocirkulaci, a tak snižuje výskyt kruhů a váčků. Pokud byste chtěli docílit bezchybného efektu, doporučuji 1x týdně aplikovat Boost lifting mask, která vyhladí oční okolí okamžitě a je vhodná i pro citlivou pleť. 

S koncem léta končí i moje zdravá výživa a častěji si dopřávám sladkosti, což má ale bohužel vliv na kvalitu pleti a i když nejsem teenager, objeví se mi na tváři nedokonalosti. Zároveň ale mám pleť normální nebo sušší, tak se mi nechce používat řadu na problematickou mastnou pleť. Jaké produkty použít?

Určitě řadu Platinum. Tenhle báječný minerál vytváří na pleti ochrannou bariéru, a tak z pleti na podzim neuniká tak potřebná voda, ale zároveň působí blahodárně na PH pleti. Obsažená Lilie bělostná pleť regeneruje a hojí (naše babičky květ lilie používaly i na silné spáleniny). Základem krému je bambucké máslo, které známe všichni jako výživnou a hydratační složku, ale obsahuje také kyselinu skořicovou, která má antibakteriální efekt. Vyladit potřeby konkrétně Vaší pleti vždy pomohou Bioaktivky nanášené pod krém. Může to být Urea nebo kyselina hyaluronová (nebo obě) které vyplní jemné vrásky, ale zároveň jsou velmi důležité pro zdraví kožního bakteriálního filmu. U všech typů pleti je dobré doma mít jiný krém na den a jiný na noc, i když byste měl/měla mastnější pleť, je dobré mít na noc hutnější texturu krému, protože přes noc pleť regeneruje a aby tak mohla činit správně, potřebuje dostatek výživy. A pokud se budete lehce lesknout, než ulehnete, nemělo by to být pro Vás nekomfortní.

Má vážně smysl používat doma pleťové masky?

Určitě má, například Longevity Crystal Global-anti age mask má totožné složení jako profesionální maska a pleť krásně vyživí a vyplní, efekt je viditelný po první aplikaci a s každou další se zvyšuje.

Jana Škabradová
Technoložka Alissa Beauté a Diego dalla Palma

  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?