Obecně o typech pletiVšechny toužíme mít pleť bezchybnou a hedvábnou jako modelka z časopisu, který jsme právě přečetly. Taková pleť se však nedá vykouzlit přes noc. Maximálně si můžeme obrázek vystřihnout a nalepit přes obličej, ale jak jistě tušíte, ani tím nedosáhneme touženého efektu. Jen velmi málo lidí má zdravou a bezchybnou pleť a i ti trpí různými problémy, ať už občasnými nebo stálými. Může za to především hormonální nerovnováha, znečištěné životní prostředí a také životní styl. Jistě nikdo z vás nevěří tomu, že pleť zmiňované modelky z časopisu, která kouří, pije alkohol a byla včera na večírku, bude vypadat dokonale. A ač to zní neuvěřitelně, i modelky stárnou a dřív nebo později je začnou trápit také vrásky. Bohužel ale ještě nikdo nevymyslel photoshop pro skutečný život a tak musíme o svou pleť pravidelně pečovat a bojovat tak proti nedokonalostem, které má opravdu každý.

Hodně žen používá drahé zázračné přípravky, které mají cestu ke krásné pleti urychlit. Problém ale nastává tehdy, když daná kosmetika není vhodná pro určitý typ pleti - žádný zázrak se pak nekoná. Nejdůležitějším krokem při výběru kosmetiky je poznání sebe sama, tedy vlastní pleti a jejich potřeb. Teprve pak můžeme sáhnout po "zázračných" přípravcích. Pro usnadnění práce vám na následujících řádcích přiblížíme jednotlivé typy pleti a vy si tak můžete lépe udělat představu, jaké přípravky byste měly vyhledávat. Věřte, že i ty sebekvalitnější a drahé krémy mohou napáchat více škody, nežl užitku, pokud jsou používány na nesprávný typ pleti.

Pouze správná diagnóza a nákup správných produktů má totiž efektivní řešení!

Chcete-li opravdu odborně poradit napište nám a my vám pošleme kontakt na profesionální salón ve vašem okolí.

Rozdělení pleti dle typu:
Aknózní pleť
Citlivá pleť
Dehydratovaná pleť
Jemné vrásky
Mastná pleť
Normální pleť
Problematická pleť
Smíšená pleť
S pigmentovými skvrnami
S popraskanými žilkami
Suchá pleť
Unavená pleť
Zralá pleť +45
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?