Smíšená pleťJak poznat smíšenou pleť?

Pokud je vaše pokožka na tvářích spíše suchá a oblast nosu a čela (T-zónu) mastnější s rozšířenými póry, máte pleť smíšenou. Jedná se o kombinaci mastné a suché pleti, které si nesou jak své výhody, tak nevýhody, proto o tento typ pleti není péče zcela jednoduchá a nejlépe vám poradí přímo vaše kosmetička.

Jaké přípravky používat pro smíšenou pleť?

Smíšená pleť vyžaduje velmi opatrný přístup, jelikož při používání špatných výrobků můžete napáchat více škody než užitku. Krémy pro pleť suchou mohou způsobit větší tvorbu mazu v oblasti T-zóny a naopak přípravky pro pleť mastnou mohou vést ještě k větší dehydrataci míst suchých. Vybrali jsme pro vás krémy, které obsahují vyvážené složení látek tak, aby pleť sjednocovaly a harmonizovaly.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Trápí vás pigmentové skvrny? Poradíme vám, jak nad nimi vyzrát.
Obnovte vitalitu a krásu suchých vlasů.
Jak pečovat o citlivou a křehkou pleť?