Pleť s pigmentovými skvrnamiJak se projevuje pleť s pigmentovými skvrnami?


Pigmentové skvrny se na pleti projevují jako hnědé skvrnky různých velikostí a tvarů. Náchylnější k tvorbě pigmentových skvrn jsou lidé s vysokým obsahem melaninu v pleti, který znamená větší riziko vzniku nerovnoměrného zbarvení pleti. Melanin je tmavý pigment, který kůže produkuje jako reakci na útoky vnějšího prostředí, např. UV záření, infekce, alergické reakce a poranění. Melanin vytváří specializované buňky ve vrchní vrstvě kůže produkující pigment, nazývané melanocyty. Ale i světlejší pleť má sklony k barevným změnám kůže a to především kvůli poškození pleti slunečním zářením.

Příčiny tvorby pigmentových skvrn:

Pigmentové skvrny mohou být bohužel dědičnou záležitostí. Kromě toho ale mohou vznikat v období těhotenství a vlivem jiných hormonálních změn, včetně užívání hormonální antikoncepce. Velký vliv na tvorbu pigmentace pleti má samozřejmě sluneční záření, včetně umělého záření ze solárií a některé kosmetické zákroky, např. dermoabraze, biochemický peeling, elektroagulace rozšířených cévek a různá laserová ošetření. Pigmentové skvrny jsou také odrazem některých vnitřních chorob a mohou vznikat po jizvách a akné. Pozor si dejte i na některé kosmetické produkty s obsahem éterických olejů, které mohou při kontaktu se slunečním záření způsobit zbarvení kůže.

Mnoho pigmentových skvrn se dá zmírnit či eliminovat, pouze dědičné skvrny nelze odstranit. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Nevystavujte svou pokožku UV záření bez nanesení ochranných krémů s SPF.
Udělejte pro svou pleť maximum.
Problémy s vlasy ubírají na jejich kráse. Co s tím?