Zralá pleť +45Jak poznat zralou pleť?

Zralá pleť s pokročilou ztrátou pevnosti a pružnosti. Tváře jsou více povadlé včetně oblasti víček a okolo očí. Vrásky jsou viditelné a postupně prohlubující. Ty se mohou vyvinout až v hluboké vrásky, které jsou hodně viditelné v oblasti čela, očí, rtů a nosoretní vrásky. Jejích nadměrná hloubka může být způsobena špatnými mimickými návyky, vlivem stárnutí, hormonální stránkou a nedostatečnou pevností a pružností. S pokročilejším věkem se vytrácí také objem pleti. Ta se může jevit jemná, papírová se ztrátou pevnosti a pružnosti, vlivem ztráty tukové výplně. Velice často je dehydratovaná a suchá. Ztráta objemu může být způsobena vlivem diet, ztráty hmotnosti, hormonálními změnami, přirozeným stárnutím atd.

Jak pečovat o zralou pleť?

Stárnoucí pleť má tendence k dehydrataci, ochablosti a tvorbě vrásek a působí unavenějším dojmem. Při pravidelné a kvalitní péči lze však stárnutí pleti zpomalit. Přípravky pro zralou pleť, mají za úkol především pleť do hloubky hydratovat a znovunastartovat proces její obnovy. Vybrat si můžete krémy, séra nebo aktivní látky, které pronikají přímo do hloubky a umožňuje jejich intenzivnější vyhlazení. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Problémy s vlasy ubírají na jejich kráse. Co s tím?
První dojmy z vybraných produktů pro muže.
Jak správně pečovat o mastnou pokožku?