Zralá pleť +45Jak poznat zralou pleť?

Zralá pleť s pokročilou ztrátou pevnosti a pružnosti. Tváře jsou více povadlé včetně oblasti víček a okolo očí. Vrásky jsou viditelné a postupně prohlubující. Ty se mohou vyvinout až v hluboké vrásky, které jsou hodně viditelné v oblasti čela, očí, rtů a nosoretní vrásky. Jejích nadměrná hloubka může být způsobena špatnými mimickými návyky, vlivem stárnutí, hormonální stránkou a nedostatečnou pevností a pružností. S pokročilejším věkem se vytrácí také objem pleti. Ta se může jevit jemná, papírová se ztrátou pevnosti a pružnosti, vlivem ztráty tukové výplně. Velice často je dehydratovaná a suchá. Ztráta objemu může být způsobena vlivem diet, ztráty hmotnosti, hormonálními změnami, přirozeným stárnutím atd.

Jak pečovat o zralou pleť?

Stárnoucí pleť má tendence k dehydrataci, ochablosti a tvorbě vrásek a působí unavenějším dojmem. Při pravidelné a kvalitní péči lze však stárnutí pleti zpomalit. Přípravky pro zralou pleť, mají za úkol především pleť do hloubky hydratovat a znovunastartovat proces její obnovy. Vybrat si můžete krémy, séra nebo aktivní látky, které pronikají přímo do hloubky a umožňuje jejich intenzivnější vyhlazení. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.