Chcete objem, ale máte jemné nebo zplihlé vlasy?


Chcete objem, ale máte jemné nebo zplihlé vlasy? Poradíme vám, co s tím.

Často slýcháme „Mám tak řídké vlasy“ nebo „Co mám dělat, když mám vlasy úplně jemné?“

Je ale důležité si uvědomit, že jsou to dva úplně odlišné problémy. Jemné vlasy nemusí být vůbec řídké ba naopak. Většina lidí s jemnými vlasy jich má paradoxně víc než modelky se lví hřívou. Mají ale jinou, tenčí strukturu vlasu a tím pádem celkový dojem působí řídce.

Není ale nic, co by nedokázala vyřešit správná péče o vlas.

Vše začíná u mytí.

Čistá vlasová pokožka je základ, bez kterého nebude vše ostatní plnit svou funkci na 100%. Doporučujeme proto minimálně jednou týdně použít detoxikační esenci na vlasovou pokožku SCALP DETOX ESSENCE, kterou aplikujeme na pokožku před mytím. Naneseme na pěšinky, promasírujeme a necháme působit 5-10 minut. Během doby působení se pokožka očistí od případných nečistot (suché kůže, mazu), krásně prokrví a osvěží. Poté spláchneme a pokračujeme vhodnou péčí.

Je jasné, že vlasy ať už jsou jakékoli, chceme vždy hlavně vyživit a hydratovat. Musíme tedy i při volbě šamponu a ošetřující péče dbát na povrch a strukturu vlasu, tak aby nebyl výsledek spíše opačný, a vlasy důsledkem toho neztěžkly. Vynikající produkt pro vlasy zplihlé, jemné a bez objemu je objemový šampon Volumizing, který díky své absenci tuků nemá vlas čím zatížit. Výtažek z lípy spolu s polysacharidy a bílkovinami z mandlí vlas hydratuje a zpevňuje.

Pro vlasy, které jsou jemné a v délkách vysušené, doporučujeme šampon Sublimis, obsahující arganový olej, vitamín E, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, které vlasy nezatěžují, ale hlavně hydratují. Je vhodný i pro péči o ty nejjemnější dětské vlásky.

Ani technika mytí vlasů nemusí být vždy správná. Doporučujeme pořádně vlasy namočit, aby šampon lépe vlasy umyl. Důležité je začít masírovat od pokožky a následně promasírovat délky vlasů. U mytí vlasů není důležité, abyste měli pěnu po celé koupelně, ale aby vlasy byly důkladně umyté. Vlasy umyjte dvakrát a dobře je vypláchněte, aby nebyly zbytečně těžké.

A co ošetřující péče?

Ošetřující péči volíme opět podle typu vlasů. Snažte se vyhnout aplikaci na vlasovou pokožku. Nanášejte spíše do délek (na pomyslný culík). Také je potřeba vždy před aplikací kondicionéru z vlasů odstranit přebytečnou vodu, aby se péče zbytečně nenaředila, ale působila co nejúčinněji. Zabráníte tak ztěžknutí a zplihnutí vlasů od kořínků. Opět můžete zvolit kondicionér Volumizing, který stejně jako šampon neobsahuje tuk, takže nezatíží vlas. Je však potřeba jej nechat působit alespoň 3-4 minuty, aby se aktivovaly veškeré aktivní látky. Při jeho použití se nelekejte, může se vytvořit slabá pěna, to je však v pořádku. Pro vlasy, které potřebují více vyživit a jsou suché v délkách, je vhodný i kondicionér Repair obsahující proteiny a přírodní aktivní látky.

Jako poslední přichází na řadu styling, který bych volila co nejlehčí  v podobě spreje Pump Me Up Spray, který se aplikuje od kořínků ke konečkům a vlasy pozvedá (u samotného produktu se podívejte na video). Následně bych vlasy důkladně vyfoukala po směru jejich růstu, aby došlo k uzavření vlasových šupin, a v posledním momentě v předklonu vyfoukala směrem od pokožky, aby se objem ještě podpořil. Pro zachování objemu můžete do pěšinek použít suchý šampon Refresh Me Dry Shampoo, který dodá vlasům objem a zároveň snižuje tření ve vlasech, a ty pak neplihnou.

Tip kadeřníka: Pro extra efekt doporučuji vlasy „podkrepovat“ u pěšinky. Vlas bude tvárnější a efekt objemnější. A stát se tak hvězdou večírku nebude žádný problém. Vždyť vlasy jsou korunou krásy.

 

  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Povadání pleti lze statečně předcházet a oddálit ho. Jak na to?
Jak správně chránit pleť, aby pobyt na slunci byla radost, a ne starost?
Ať už se v létě chystáte kamkoli, zachovejte jejich krásu jednoduchým rituálem před a po slunění.