Suché vlasyPokud vám konečky vlasů po vysušení vytvoří kolem hlavy menší afro, které se snažíte zkrotit kondicionérem či výživným olejíčkem v množství odpovídajícím velikosti dlaně, jste pravděpodobně vlastníky suchých vlasů. Pokud navíc po česání (rozumějte sadistické škubání zacuchaných konců) nalézáte v umyvadle, na podlaze, na ramenech, na hřebenu a v dalším okolí úlomky svých vlasů a propadáte zoufalství z toho, že vám vlasy již nikdy nemůžou více vyrůst, vaše šance, že jste vlastníky suchých křehkých vlasů, se ještě zvyšují. Pokud jediným způsobem, jak dodat vašim vlasům lesk je, vylít si na hlavu lahvičku lesku na vlasy a mířit na ně minimálně třemi jasně svítícími lampičkami, jste skutečně vlastníky suchých, matných vlasů.

Zjištění pohledem:
Stupeň poškození vlasů
Elektrizování vlasů
Zacuchávání vlasů

Zjištění dotekem:
Neohebnost, tuhost vlasů
Obtížné rozčesávání
Suchost vlasů

Možné příčiny:
Neprofesionální barvení
Delší pobyt na slunci
Časté používání fénu/kulmy

Pokud patříte mezi zoufalé vlastníky suchých vlasů, vaším hlavním cílem je: obnovení hydratace a hloubková restrukturalizace vlasů pro dodání flexibility, měkkosti a ovladatelnosti vlasů. Pokuste se také snížit četnost tepelné úpravy vlasů.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?