Citlivá vlasová pokožkaSnad každá žena má ráda prohrabování vlasů a masáž hlavy od přítele. Pokud se vám však při pomyšlení na to ježí hrůzou chlupy na rukou a nepřejete si, aby si vám s vlasy pohrával ani vítr, protože vás to bolí, pálí či svědí, máte pravděpodobně citlivou vlasovou pokožku. Nenechte se ale ošidit o romantické chvilky s milým a vyřešte svůj problém hned.

Máte citlivou vlasovou pokožku?

Zjištění pohledem:
zarudlá, loupající se vlasová pokožka
oděrky a prasklinky v pokožce

Zjištění dotekem:
při mírném tlaku pokožka zčervená

Příčiny:
dehydratace (např. vlivem vysokých teplot)
nekvalitní, agresivní vlasová kosmetika
zdravotní stav, alergie

Jak bojovat s citlivou vlasovou pokožkou? Především jemně. Nejdůležitější je navrátit pokožce hydrataci a používat neparfémovanou vlasovou kosmetiku se zklidňujícími látkami, pokud možno bez obsahu alkoholu. V případě nelepšícího se stavu se zamyslet nad zdravotními problémy a alergiemi.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?