Řekněte sbohem suchým vlasům


Připomínají vaše vlasy spíše slámu, jsou suché, hrubé a bez lesku? Ať se na jejich stavu podepsalo například sluníčko, znečištěné životní prostředí nebo špatná péče, je načase to napravit.

Všechny typy vlasů musí mít dostatečnou výživu a hydrataci pro zachování jejich hebkosti a poddajnosti. Zároveň je důležité dbát i na správnou péči a šetrné zacházení. Žehlení a kulmování bez termoochranného spreje, časté barvení, stres, nedostatek vitaminů (a nejen to) se časem projeví na jejich kvalitě.

Co na suché vlasy?

Péči, kterou můžeme doporučit, je linie Morphosis Sublimis. Klíčovou aktivní látkou je arganový olej, který je skvělým zdrojem hydratace a ochrany vlasů díky vysoké koncentraci omega-3 a omega-6 mastných kyselin, flavonoidů a vitaminu E. Ne nadarmo se mu říká tekuté zlato.

Sublimis řada má k mání hned několik produktů: šampon, kondicionér, hloubkovou masku, hydratační emulzi, lehký olej s leskem sublimis a čistý olej Sublimis (olejíčky dávajte pouze do konců vlasů a v malém množství, vyvarujete se tak mastným flekům na vlasech). U jednotlivých produktů dodržujte dobu působení, zejména u masky nebo kondicionéru.

Co od této řady můžete očekávat?

  • obnovuje krásu vlasů
  • zvyšuje ovladatelnost
  • působí jako prevence proti dehydrataci vlasů
  • dodává vitaminy a vyživující látky
  • chrání vlasy před stárnutím

Díky tomu, že produkty vlasy nezatěžují, můžete je aplikovat i na jemné nebo dětské vlasy.

V případě velmi suchých a krepatých vlasů zařaďte do své sbírky i obnovující sérum linie Repair. To aplikujte maximálně 1x týdně půl ampule před kondicionérem.

Před tepelnou úpravou vlasů aplikujte termoochraný sprej a pokud možno, vyvarujte se velmi častému žehlení nebo kulmování. Do konečků zvolte keratinové sérum FOR-ME č. 117, které je skvělou volbou na roztřepené konečky.

Udělejte pro své vlasy ještě něco navíc 

Výběr vhodných produktů je jen hrstka toho, co svým vlasů můžete dopřát.
Vyhněte se častému barvení, při mytí a úpravě vlasů s nimi nezacházejte hrubě. Jestli vlasy fénujete, nastavte si teplotu na nejnižší stupeň a zbytečně je nepřesušujte. Při fénování začněte u vlasové pokožky (nedoporučujeme chodit spát s mokrou hlavou). Délky vlasů už můžete nechat volně proschnout nebo fénem lehce prosušit.
Všechny oplachové produkty dobře oplachujte a nepoužívejte příliš horkou vodu. Kartáče a hřebeny mějte takové, aby nedrážidli vlasovou pokožku a netrhaly vlasy.

Hlavně nezapomínejte na zdravou a vyváženou stravu, dostatek vitaminů a minerálů. Buďte fit, protože krásné a zdravé vlasy jsou známkou nejen správné péče, ale i naší tělesné a duševní kondice.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM