Jak bezpečně žehlit?Šílíte z vašich vlasů, které se zvlní jen co projdete pár metrů pod deštěm? Nebo vás prostě štvou, i když neprší? (A to je škoda, protože kudrnaté vlasy jsou přeci úchvatné). Žehlení a narovnávání vám asi nerozmluvíme, i když sami určitě víte, že to pro vlasy není nic extra, ale aspoň se vám pokusíme něco doporučit a dát vám pár rad.

Vždy při žehlení dodržujte těchto osm zásad !!
  1. Mějte kvalitní žehličku nejlépe s keramicko-turmalínovým povrchem (kovové a teflonové povrchy jsou už dávno překonané)
  2. 180-190 stupňů je bezpečná teplota pro hladký i vlnitý účes (vyšší teplota vede k vysychání vlasů a jejich křehnutí)
  3. Používejte ochranné produkty před tepelnou úpravou (termoochrané přípravky)
  4. Mějte vždy dobře vysušené vlasy !
  5. Před častým žehlením nejprve důkladně vyfoukejte vlasy, a to i přes kartáč
  6. Vždy žehlete po směru ochranné vrstvy vlasu = kutikuly (od kořínků po konečky)
  7. Používejte kvalitní finální stylingové produkty › aby nejen ochránily vlas před vlhkem, ale mohlo se přes ně popřípadě znovu bezpečně dál žehlit či tvarovat do vln
  8. Samozřejmostí je, že budete používat profesionální domácí péči (šampon a kondicionér) s rovnováhou hydratace i proteinové péče
Určitě mrkněte po něčem ze stylingové linie Framesi BY. Tři produkty z řady BY SMOOTH jsou určeny pro hedvábně hladké vlasy a pomůže vám vlasy vyrovnat, zabránit krepatění, ale zároveň je vyživit. Tato řada také obsahuje zmíněný termoochraný sprej, který by měl být vašim velice blízkým pomocníkem, pokud se fénujete či žehlíte. Je bezoplachový, takže vám jeho používání nesebere žádný čas navíc.

Pakliže jste se rozmysleli a rozhodli se své kudrliny naopak podpořit, sáhněte po řadě BY CURL, která obsahuje třeba sprej pro přirozené zvlnění vlasů, nebo řadu BY CREATE.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?